A member of LafargeHolcim Bezpłatna wycena
Kontakt z konsultantem: 22 250 22 43
« wróć do listy

Wylewka anhydrytowa
i ogrzewanie podłogowe

Wylewka anhydrytowa to produkt o wysokiej przewodności cieplnej oraz świetnych właściwościach samopoziomujących. M.in. z tego powodu zajmuje dziś miejsce lidera wśród innych produktów o tym samym przeznaczeniu, idealnie sprawdzając się jako wylewka do ogrzewania podłogowego. Taki podkład sprawdzi się w budownictwie każdego rodzaju. Jakie dokładnie ma właściwości?

Wylewka anhydrytowa <br>i ogrzewanie podłogowe

Wylewki anhydrytowe dla ciepłej podłogi

 

Nowoczesny podkład anhydrytowy wyróżnia się m.in. wysoką przewodnością cieplną. Jego struktura szczelne otula instalację, a rozkład temperatury jest równomierny na całej powierzchni posadzki.
W efekcie podłoga nagrzewa się w krótkim czasie, pozwalając jednocześnie na optymalne wykorzystanie możliwości, jakie oferują współczesne systemy ogrzewania podłogowego. Samopoziomująca wylewka anhydrytowa to sposób na stworzenie ciepłej podłogi przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów jej ogrzewania.

Parametry techniczne

 

Porównanie z produktem alternatywnym:

 

CECHY PRODUKTU AGILIA SOLS A JASTRYCH CEMENTOWY
Konsystencja mieszanki Płynna konsystencja –
właściwości samopoziomujące
Konsystencja półsucha – zaprawę ściąga się łatą
Struktura podkładu – Niska porowatość ≤ 8%
– Doskonała zwartość struktury
– Dobre przewodnictwo cieplne
– Porowatość rzędu 15 – 20%
– Liczne pustki powierzchniowe
– Niskie przewodnictwo cieplne
Zbrojenie Nie wymaga zbrojenia, brak skurczu w procesie twardnienia Wymaga zbrojenia ze względu na skurcz w procesie twardnienia
Wytrzymałość na ściskanie C20, C25, C30, C35 C7, C12
Wytrzymałość na zginanie F4, F5, F6, F7 F1, F2
Współczynnik przewodności cieplnej λ = 2,0 [W/mK] λ = 1,2 [W/mK]
Powierzchnie dylatacyjne Wykonywanie dużych pól
bez dylatacji:
– powierzchnie bez ogrzewania podłogowego do 900 m2
– powierzchnie ogrzewane do 300 m2

Wewnątrz budynku pola dylatacyjne powinny mieć wymiary nie większe niż 6×6 m (36 m2)

 

 

 

Zdaniem eksperta

 

Podkład to jeden z podstawowych elementów każdej podłogi. Od jego jakości i rodzaju zależy to, jaką okładzinę posadzkową będzie można ułożyć, czy ogrzewanie podłogowe będzie skuteczne a podłoga trwała. Podkład anhydrytowy wypiera tradycyjne wylewki. Wybierając wylewkę Agilia Sols A, inwestorzy otrzymują wysokiej jakości produkt z parametrami potwierdzonymi badaniami i certyfikatami.

 

Jakie cechy mają wylewki anhydrytowe?

 

Ciepło – wylewka anhydrytowa dokładanie otacza rurki ogrzewania podłogowego – w ten sposób zapewnia równomierny rozkład temperatury i umożliwia szybkie ogrzewanie pomieszczeń.

 

Uniwersalność – wylewka anhydrytowa znajdzie zastosowanie przy realizacji małych, prywatnych inwestycji oraz w projektach komercyjnych, gdzie pozwoli
na stworzenie podkładu nawet na powierzchni o wielkości do kilku tysięcy m2.

 

Oszczędność – samopoziomująca wylewka anhydrytowa cechuje się dobrym przewodzeniem ciepła – pozwala to na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co z kolei przekłada się na minimalizację kosztów ogrzewania.

 

Jakość – proces produkcji wylewki anhydrytowej jest poddawany regularnej kontroli zgodnie z wymogami normy PN-EN 13813. Jakość produktu poświadcza światowy lider w produkcji materiałów budowlanych – LafargeHolcim.

 

Trwałość – nowoczesna wylewka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia oraz ogranicza konieczność wykonywania dylatacji. Wynika to z jej wysokiej wytrzymałości mechanicznej (20MPa-40MPa) oraz lepszej elastyczności.

 

Szybkość wykonania – proces wykonania wylewki samopoziomującej przebiega szybko i sprawnie. Po podkładzie można chodzić po 48 godzinach od jego wylania, a po kolejnych 48 godzinach można przystąpić do dalszych prac wykończeniowych.

 

Wygoda wykonania – wylewka nie wymaga ręcznego poziomowania, ponieważ posiada właściwości samopoziomujące. Umożliwia uzyskanie idealnie równej

i gładkiej powierzchni.

 

Ekologia – dobre przewodnictwo cieplne wylewki anhydrytowej przyczynia się do ograniczenia zużycia energii, a w konsekwencji wpisuje się w trend ochrony środowiska, jego zasobów oraz minimalizowania zapotrzebowania energetycznego budynków.

 

Zalecane grubości podkładu podłogowego w domu jednorodzinnym:

 

– dla posadzki z ogrzewaniem podłogowym (grubość rurek 16 mm): grubość podkładu 50 mm;

 

– dla posadzki bez ogrzewania podłogowego: grubość podkładu 35 mm.

 

Podane wartości mają wyłącznie charakter informacyjny i nie należy ich traktować jako wytycznych budowlanych.