A member of LafargeHolcim Bezpłatna wycena
Kontakt z konsultantem: 22 250 22 43
« wróć do listy

Wylewka anhydrytowa
i ogrzewanie podłogowe

Wysoka przewodność cieplna i doskonałe właściwości wylewki samopoziomującej czynią z podkładu anhydrytowego lidera wśród wylewek stosowanych w ogrzewanych podłogach. Produkt przeznaczony
do zastosowania na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie.

Wylewka anhydrytowa <br>i ogrzewanie podłogowe

Ciepło, coraz cieplej!

Podkład anhydrytowy to najlepszy sposób na zapewnienie ciepła w przypadku ogrzewania podłogowego. Wyjątkowo szybkie przewodzenie ciepła sprawia, że powierzchnia nagrzewa się

w bardzo krótkim czasie. Równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni podkładu gwarantuje prawidłowe wykorzystanie możliwości nowoczesnych systemów sterujących ogrzewaniem, a co z tym idzie, przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Parametry techniczne

 

Porównanie z produktem alternatywnym:

 

CECHY PRODUKTU AGILIA SOLS A JASTRYCH CEMENTOWY
Konsystencja mieszanki Płynna konsystencja –
właściwości samopoziomujące
Konsystencja półsucha – zaprawę ściąga się łatą
Struktura podkładu – Niska porowatość ≤ 8%
– Doskonała zwartość struktury
– Dobre przewodnictwo cieplne
– Porowatość rzędu 15 – 20%
– Liczne pustki powierzchniowe
– Niskie przewodnictwo cieplne
Zbrojenie Nie wymaga zbrojenia, brak skurczu w procesie twardnienia Wymaga zbrojenia ze względu na skurcz w procesie twardnienia
Wytrzymałość na ściskanie C20, C25, C30, C35 C7, C12
Wytrzymałość na zginanie F4, F5, F6, F7 F1, F2
Współczynnik przewodności cieplnej λ = 2,0 [W/mK] λ = 1,2 [W/mK]
Powierzchnie dylatacyjne Wykonywanie dużych pól
bez dylatacji:
– powierzchnie bez ogrzewania podłogowego do 900 m2
– powierzchnie ogrzewane do 300 m2
Wewnątrz budynku pola dylatacyjne powinny mieć wymiary nie większe niż 6×6 m (36 m2)

 

 

ZDANIEM EKSPERTA

 

Podkład to jeden z podstawowych elementów każdej podłogi. Od jego jakości i rodzaju zależy to, jaką okładzinę posadzkową będzie można ułożyć, czy ogrzewanie podłogowe będzie skuteczne a podłoga trwała. Podkład anhydrytowy wypiera tradycyjne wylewki. Wybierając wylewkę Agilia Sols A inwestorzy otrzymują wysokiej jakości produkt z parametrami potwierdzonymi badaniami i certyfikatami.

 

Cechy charakterystyczne wylewek anhydrytowych

 

Ciepło – dzięki dokładnemu otoczeniu instalacji grzewczej oraz równomiernemu rozkładowi temperatury na powierzchni wylewka anhydrytowa zapewnia bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczeń.
Uniwersalność – wylewka anhydrytowa nadaje się do stosowania zarówno przy małych, prywatnych inwestycjach, jak i przy dużych, komercyjnych realizacjach (nawet do kilku tysięcy m2 powierzchni).

 

Oszczędność – dzięki szybszemu i efektywnemu przewodzeniu ciepła przez wylewkę zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, co pozwala znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

 

Jakość – powstawanie wylewki anhydrytowej jest regularnie kontrolowane zgodnie z wymogami normy PN-EN 13813. O jakości produktu zaświadcza LafargeHolcim – światowy lider w produkcji materiałów budowlanych.

 

Trwałość – dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej (20MPa-40MPa) wylewka anhydrytowa nie wymaga zbrojenia. Zwiększona elastyczność eliminuje nawet konieczność wykonania większości dylatacji.

 

Szybkość wykonania – pozwala przyspieszyć prace wykonawcze oraz umożliwia chodzenie po pokładzie po ok. 48h od wylania.

 

Wygoda – wykorzystując właściwości samopoziomujące wylewki oraz jej płynną konsystencję można uzyskać idealnie równą powierzchnię.

 

Ekologia – dobre przewodnictwo cieplne wylewki anhydrytowej pozwala zmniejszyć zużycie energii, przez co chroni się środowisko naturalne i jego ograniczone zasoby.

 

Zalecane grubości podkładu podłogowego w domu jednorodzinnym – ogrzewanie podłogowe (grubość rurek 16 mm): grubość podkładu 50 mm; bez ogrzewania podłogowego: grubość podkładu 35 mm.

 

Podane wartości mają jedynie charakter informacyjny i nie należy ich traktować jako wytycznych budowlanych.