A member of LafargeHolcim Bezpłatna wycena
Kontakt z konsultantem: 22 250 22 43
« wróć do listy

Podłoga na poziomie, czyli o idealnej posadzce

Wybierając wylewkę na wykonanie podkładu podłogowego, zwracamy uwagę na jej właściwości, sposób aplikacji, cenę i możliwość zastosowania na ogrzewaniu podłogowym. Posadzki samopoziomujące spełniają w tym wypadku kryteria użyteczności i mogą stanowić podkład podłogowy pod wymarzoną okładzinę, czy będzie to drewniany parkiet, czy ozdobna wykładzina.

Podłoga na poziomie, czyli o idealnej posadzce

Jaką posadzkę samopoziomującą wybrać?

 

Spośród dostępnych na rynku budowlanym produktów ciekawą ofertę stanowią posadzki samopoziomujące – ich użycie nie wymaga dodatkowego poziomowania ani zastosowania wzmacniającego zbrojenia.

 

Przykładem tego jest podkład z jastrychu cementowego, w którym rolę spoiwa spełnia cement. Inwestorzy mogą uzyskać gotowy do użycia produkt w wytwórniach betonu – ma on konsystencję
i skład sporządzone pod okiem fachowców. 

Przed użyciem wylewki należy pamiętać jedynie o wykonaniu dylatacji przeciwskurczowej. Jastrych cementowy ma przeciętny współczynnik przewodzenia ciepła, przez co jego zastosowanie na ogrzewaniu podłogowym nie będzie tak skuteczne, jak zastosowanie innego rodzaju podkładu samopoziomującego.

 

Nowoczesna wylewka anhydrytowa w tym względzie posiada właściwości przewyższające właściwości innych materiałów do wykonania podkładu podłogowego. Struktura płynnego materiału szczelnie otacza elementy instalacji grzewczej, co uniemożliwia powstawanie przestrzeni powietrznych na powłoce rur lub przewodów – cała ich powierzchnia przekazuje więc ciepło wylewce, a ta – pomieszczeniu. System sterujący instalacją jest wykorzystany maksymalnie efektywnie, co ma bezpośrednie przełożenie na koszty ogrzewania pomieszczeń w sezonie grzewczym.

 

Do czego wykorzystać agregat mixokret?

 

Urządzenie, dzięki któremu uzyskać możemy płynną mieszankę podkładu, to agregat mieszający mixokret. Jego zadanie polega nie tylko na dokładnym zmieszaniu składników suchych i mokrych – jego działanie zostało poszerzone o dostarczanie płynnej masy do miejsca użycia. Wymieszane składniki poprzez rury za pomocą ciśnienia transportowane są do miejsca wykonywania wylewki. To rozwiązanie pozwala na sporządzenie podkładu na różnych piętrach stawianego budynku, po uprzednim uzyskaniu masy o wymaganej konsystencji. Użycie ręcznych narzędzi do wykonania mieszanki i niezachowanie wymaganych proporcji skutkować będzie koniecznością późniejszego wzmocnienia podkładu o niewystarczających parametrach i jego dodatkowego wyrównania.